filtr
Wymienniki ciepła do basenu
Basenowy wymiennik ciepła Pahlen MAXI-FLO
od 1 750 zł
Basenowy wymiennik ciepła Pahlen HI-FLOW
od 1 330 zł
Wymienniki ciepła - sprytna technologia ogrzewania basenu
Prywatny basen to marzenie niejednego człowieka - możliwość kąpieli w ogrodzie lub w specjalnie do tego wydzielonej przestrzeni w domu to prawdziwy komfort i dotyk luksusu. Planując budowę prywatnego basenu, nie można zapomnieć o takiej kwestii, jak możliwość odpowiedniego kontrolowania temperatury wody, aby kąpiele i pływanie mogły przebiegać w naprawdę przytulnej atmosferze. Istnieje sporo sposobów na ogrzanie wody w basenie, jednak jednym z najskuteczniejszych z nich zastosowanie tak zwanego wymiennika ciepła. Wymiennik ciepła do basenu pozwala na wykorzystanie instalacji centralnego ogrzewania w celu podniesienia temperatury wody. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ używa się już gotowego systemu i nie trzeba inwestować w inne źródło energię w celu podgrzania wody.
Jak działa wymiennik ciepła do basenu?
Wymiennik basenowy oparty jest dopływie ciepłej wody z różnych systemów grzewczych - zwykle jest to piec czy kocioł centralnego ogrzewania, choć niektóre modele mogą współpracować także z pompami ciepła, solarami czy GWC. Ogrzana do 70-90 stopni Celsjusza woda z pieca wpływa do wężownicy umieszczonej w wymienniku ciepła - zaś woda z basenu ogrzewa się, opływając wężownicę. Bardzo ważnym elementem basenowego wymiennik ciepła jest sterownik z czujnikiem temperatury wody. Gdy temperatura osiągnie ustalony przez użytkownika poziom, obieg ciepłej wody z systemu centralnego ogrzewania zostaje przerwany, aby nie doszło do niebezpiecznego przegrzania się basenu. Aby ta technologia mogła sprawnie funkcjonować, należy powierzyć jej instalację doświadczonemu technikowi.
Na co warto zwrócić uwagę, chcąc zamontować wymiennik basenowy?
Podstawową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas instalacji wymiennika basenowego, jest kubatura niecki oraz moc pieca. Te dane pozwolą instalatorowi na dobór odpowiedniego modelu wymiennika czy rurek potrzebnych w systemie wymiany wody. Równie ważna jest sprawa filtrowania, uzdatniania i dezynfekcji wody, która ma wpływ na wybór najlepszych rurek wewnątrz wymiennika. Gdy korzysta się z chloru czy aktywnego tlenu w swoim basenie bez przeszkód można postawić na modele wykonane ze stali kwasoodpornej, jeśli jednak używa się elektrolizy soli, należy postawić na system odporny na korozję, oparty na tytanowym wymienniku ciepła. Monterzy powinni pamiętać także o tym, że tego rodzaju sprzęt powinien być montowany na bypassie.
Jeśli szukasz sposobu na to, aby cieszyć się przyjemną wodą w swoim prywatnym basenie, postaw na wymienniki basenowy dostępny w naszej ofercie, ponieważ cechują się one prostą obsługą, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem, nad którym czuwa sterownik oraz czujnik temperatury.